Amikor ingatlanügyekről van szó, az ingatlanos ügyvéd kulcsszerepet játszik az ügyfelek jogainak védelmében, legyen szó akár vásárlásról, eladásról vagy bérbeadásról. A jogi képviselet elengedhetetlen ahhoz, hogy az ingatlan tranzakciók zökkenőmentesen és törvényeknek megfelelően valósuljanak meg.
Az ingatlanos ügyvédek széleskörű szolgáltatásokat nyújtanak, amelyek magukban foglalják az adásvételi szerződések előkészítését, a tulajdoni lapok ellenőrzését, valamint a szerződések jogi hátterének biztosítását. Ezek az ügyvédek különösen fontosak abban az esetben, ha bonyolultabb jogi kérdések merülnek fel, például öröklési ügyek vagy haszonélvezeti jogok kapcsán.
Az ingatlanos ügyvéd nem csupán a szerződések lebonyolításában nyújt segítséget, hanem aktívan részt vesz az ingatlanokkal kapcsolatos jogviták rendezésében is. Ez magában foglalhatja például a határviták, építési engedélyekkel kapcsolatos ügyek, vagy akár a bérleti jogviszonyokkal összefüggő problémák megoldását. Ezen felül fontos szerepük van az ingatlanokra vonatkozó jogszabályi változások nyomon követésében is, ami elengedhetetlen az érvényes jogszabályoknak való megfelelés szempontjából.
Fontos kiemelni, hogy az ingatlanos ügyvédek nem csak magánszemélyek, hanem vállalkozások számára is nyújtanak tanácsadást. Ebben a kapacitásban segítenek az ingatlannal kapcsolatos befektetési stratégiák kidolgozásában, figyelemmel kísérik az ingatlanpiaci trendeket és befolyásolják az üzleti döntéshozatali folyamatokat.
Kft alapítás feltételei és költségei cégalapítás előtt állóknak
A kft alapítás manapság egyre népszerűbb vállalkozási forma Magyarországon, különösen a kis- és középvállalkozások körében. Az alapításhoz szükséges első lépés a társasági forma kiválasztása, ami általában korlátolt felelősségű társaság (kft) lesz. Ennek oka, hogy a kft alapítás során a társaság tagjai csak a befizetett tőkéjük erejéig felelnek a cég tartozásaiért, ezáltal védelmet nyújtva személyes vagyonuknak.
Az alapítás kezdő lépése a társasági szerződés aláírása, amely tartalmazza a vállalkozás alapadatait, mint például a tevékenységi kör, a székhely, az alaptőke mértéke és a tagok hozzájárulása. Az alaptőkének legalább 3 millió forintnak kell lennie, ami befizethető pénzben és/vagy apportban (nem pénzbeli hozzájárulásban). Fontos, hogy a kft alapításához az apport értékét egy szakértőnek kell meghatározni, amennyiben nem pénzbeli hozzájárulásról van szó.
A kft alapítás költségei magukban foglalják az ügyvédi díjakat, a cégbejegyzési eljárás díjait, valamint az esetleges további adminisztratív költségeket, mint például a székhelyszolgáltatás díja. Ezek a költségek változhatnak attól függően, hogy milyen szolgáltatásokat veszünk igénybe a folyamat során. Érdemes alaposan tájékozódni és több szolgáltató ajánlatát is összehasonlítani.
Fontos figyelmet fordítani a jogi előírások betartására és minden szükséges dokumentum pontos kitöltésére. A cég alapítása komoly elkötelezettséget jelent, így érdemes alaposan megfontolni a döntést és szakértői segítséget igénybe venni az eljárás során.